„Здравейко“ отново бе в училище през лятото
Превантивна програма „Здравейко“ отново бе част от летните занимания за ученици от начална образователна степен в Габрово. Екипът ни се срещна с над 100 малки възпитаници на НУ „Васил Левски“, ОУ „Иван Вазов“, ОУ „Христо Ботев“ и СУ „Отец Паисий“.
Заниманията са обособени в три модула – „Здравословно хранене и лична хигиена“, „Спорт и двигателна култура“ и „Емоционална интелигентност и социално здраве“.
Така, през играта и свободната дискусия, подпомагаме децата да затвърдят и надградят придобити знания и умения, да развиват положителните си качества и логическо мислене, да работят ефективно в екип и да формират трайна позитивна нагласа за здравословен начин на живот.
Превантивна програма „Здравейко“ е разработена съгласно изискванията на Наредба № 6 от 11.04.2014 г. на Министерство на здравеопазването и Министерство на образованието и науката за условията и реда за осъществяване на програми за превенция на употребата на наркотични вещества, както и на европейските стандарти за качество на Европейския мониторинг център за наркотици и наркомании. Сред основните цели на Програмата са: превенция на рисковото поведение, формиране на нагласи за здравословен начин на живот, формиране и укрепване на физическото и психическо здраве на децата и хармоничното им развитие като дееспособни и жизнеспособни личности, формиране на здравна култура у децата, и др.






