Обучение на доброволци в ПГ „Марин Попов“-гр. Севлиево

По покана на училищното ръководство на ПГ „Марин Попов“-гр. Севлиево екип на Превантивно-информационен център-Габрово проведе обучение на ученици-доброволци по Национална програма „От връстници за връстници“.

В интерактивния тренинг се включиха младежи от 9 и 10 клас, които в следващите учебни дни ще влязат в ролята на обучители, за да проведат предвидените в Програмата занятията с осмокласниците в гимназията.

През настоящата учебна година НП „От връстници за връстници“ стартира във всички учебни заведения в Севлиево. Дейностите се осъществяват от ученически доброволчески екипи, подпомогнати от педагогическите съветници и училищните психолози, с методическата подкрепа на ПИЦ-Габрово.

Благодарим на младежите за тяхната активност и на педагогическия екип на ПГ „Марин Попов“ за личната ангажираност в превантивната работа с младите хора!