Занимания за екипност провежда ПИЦ в ОУ „Ран Босилек“-Габрово

По покана на класните ръководители екипът на Превантивно-информационен център-Габрово стартира поредица занимания за развиване на умения за работа в екип с първокласниците в ОУ „Ран Босилек“.

Проведени са първите пет учебни часа, като са обхванати ученици от всичките три паралелки на випуска.

По време на интерактивните занятия се разглеждат теми, свързани със саморегулация на групата, сплотяване на класа и поставяне на граници. Децата сами откриват начини за пълноценна комуникация и за подобряване на атмосферата в клас, за да се чувстват сигурни и спокойни в училищната среда.

Тематичните занятия с малчуганите продължават, като програмата е съобразена с потребностите на всяка паралелка.