„Шофирам начисто“ и Европейската седмица на мобилността

Кампанията „Шофирам начисто“, реализирана от Превантивно-информационен център-Габрово бе част от инициативите, организирани от Община Габрово по повод Европейската седмица на мобилността.

На 18 септември, в градинката с мечето, деца и родители се включиха в куп активности под надслов „Животът е с предимство“, за да си припомнят най-важните правила за спазване на пътната безопасност.

Разпознаваемата за габровци шатра на кампанията „Шофирам начисто“ отново бе сред най-посещаваните зони в парка. Чрез разнообразни информационни материали, използване на симулационни очила и тематична беседа за рисковете от сядането зад волана след употреба на психоактивни вещества, посетителите имаха възможност да демонстрират, обогатят и актуализират своите знания за влиянието на алкохола и психоактивните вещества върху уменията за шофиране, както и за законовите норми и санкции за водачите, извършили нарушения, свързани с тяхната употреба.

Кампанията „Шофирам начисто“ насърчава отговорното и разумно шофиране, като следващата седмица ще бъде част от инициативите, включени в организираните от Областна администрация – Габрово „Дни на безопасността на пътищата“ – на 24 септември, от 16.00 ч., в Дряново, и на 25 септември, от 14.00 ч., в Севлиево.