Превантивна програма „Здравейко“ продължава да се реализира в 4-а клас на СУ „Отец Паисий“ и през учебната 2025/2026 г.

В часовете екипът на ПИЦ работи на принципа на социално – емоционално учене чрез преживяване – за развиване на умения у децата да разпознават своите емоции, да ги назовават и да споделят чувствата си през реални житейски ситуации.

Учениците опознават себе си и своите лични качества чрез игри, разбират и приемат различията помежду си, развиват концентрация и наблюдателност, затвърждават полезни, здравословни навици.