Младежки куиз „165 години Габрово град“-финалът

Куиз „165 години Габрово град“, организиран от ПИЦ – Габрово и Младежки център – Габрово, ни вдъхнови и мотивира! И за пореден път се убедихме, че младите хора на нашия град са невероятни – умни, креативни, забавни, с много знания, спортсменство и  състезателен дух!

60 младежи – по десет от всяко средно училище и гимназия в града, които в първи кръг постигнаха най-висок резултат, бяха поканени за участие във финала на състезанието. Разпределени в 10 отбора – всеки отбор с по един представител на училище, те отговаряха на разнородни въпроси, свързани с историята и съвремието на Габрово, будителите и активните хора някога и сега, плановете на града ни за бъдещето и постиженията, с които се габровци се гордеят.

И така – 18 души, колкото са членовете на първите три отбора, които събраха най-много точки във викторината, ще пътуват до гр. София на 18 декември. Там ще посетят Националния исторически музей, след което ще играят в три ескейп стаи, където ще тестват логическото си мислене и отборния дух.

Всички участници във финалния кръг получиха книги с въпроси за българската история, като наградите бяха връчени от Таня Христова – кмет на Габрово.